Aktualności

Pożegnanie taktyka

Pamiątkowy album z fotografiami Szkoły oraz gratulacje i życzenia wielu sukcesów w nowym miejscu pełnienia służby - tak koledzy z Zakładu Interwencji Policyjnych pożegnali podkom. Radosława Bakuna. Nasz Kolega pełni teraz służbę na Podlasiu.

Podkom. Radosław Bakun rozpoczął służbę w Szkole Policji w czerwcu 2013 roku, ale nie był to jego pierwszy kontakt z nasza placówką. W 2012 roku przyjechał do Szkoły Policji na Turniej Par Patrolowych i - jako reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku -  w klasyfikacji drużynowej wywalczył wówczas I. miejsce.

Już jako wykładowca Szkoły Policji w Słupsku podkom. Radosław Bakun został Mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii biało-niebieskich pasów do 88,3 kg. Na drodze do złotego medalu Radosław Bakun pokonał kilku zawodników odnosząc zwycięstwa przed zakończeniem regulaminowego czasu. Sukces jest tym większy, że zawodnik rozegrał kilka walk z kontuzją, której nabawił się na początku mistrzostw.

Na co dzień nasz Kolega pełnił służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych. Jego specjalnością są techniki interwencji. Ma uprawnienia instruktora brazylijskiego jiu-jitsu, kulturystyki, samoobrony, lekkiej atletyki, kwalifikowanej pierwszej pomocy, strzelań policyjnych oraz taktyki i technik interwencji jest także ratownikiem WOPR.
W tej chwili podkom. Radosław Bakun pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Radek, powodzenia!