Dzieciaki podpatrują policjantów

Podpatrywali, jak uczą się młodzi policjanci, zobaczyli nowoczesną strzelnicę, a na koniec uczyli się jak pomóc osobom w stanie nagłego zagrożenia życia. Trzecioklasiści ze słupskiej „piątki” zobaczyli jak przygotowują się do pełnienia służby osoby, które dopiero wstąpiły do Policji.

Uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Szkoły Policji oraz procesem kształcenia nowo przyjętych policjantów. Zobaczyli jak wygląda dzień z życia słuchacza kursu podstawowego. Odwiedzili sale wykładowe oraz pomieszczenia symulacyjne, komisariat i strzelnicę. Mogli również uczestniczyć, w przygotowanych specjalnie dla nich  zajęciach z pierwszej pomocy, w których wykorzystuje się fantomy, a także ćwiczenia na żywych pozorantach.

Wśród uczniów widoczne było duże zainteresowanie pracą policjantów, co wyrażali zadając mnóstwo pytań. Po zakończonej wycieczce wielu z nich na pytanie, kim chce zostać jak dorośnie odpowiadało - "Policjantem".
Na koniec uczniowie przekazali policjantom przygotowaną  wcześniej niespodziankę - album z własnoręcznymi pracami plastycznymi ukazującymi codzienną pracę policjantów.

• Rysunki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku przekazane policjantom w formie albumu