Opuszczone flagi na znak żałoby - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Opuszczone flagi na znak żałoby

Na znak żałoby po zastrzelonym policjancie, w poniedziałek, na wieży głównego budynku dydaktycznego słupskiej Szkoły Policji flaga państwowa została opuszczona do połowy masztu. Wszyscy słuchacze Szkoły uczcili rano minutą ciszy pamięć poległego policjanta.

Punktualnie o godzinie 6. rano flaga państwowa powiewająca na wieży głównego budynku dydaktycznego została opuszczona do połowy masztu. Podczas rozpoczynającego się krótko po  godzinie siódmej codziennego apelu, Komendant Szkoły insp. Jacek Gil zwrócił się z prośbą o uczczenie minutą ciszy pamięci zastrzelonego policjanta z wrocławskiej jednostki antyterrorystycznej.
Flaga na maszcie placu apelowego, która podnoszona jest wyłącznie w ciągu dnia, również - po podniesieniu - została opuszczona do połowy masztu.

Przypomnijmy: policjant został śmiertelnie postrzelony podczas akcji zatrzymania przestępców na gorącym uczynku włamania do bankomatu. Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał, zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki) doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany.

Niestety podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł także jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu. Zmarły policjant osierocił dwójkę małych dzieci. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta objęta jest pomocą psychologiczną. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia.

Koledzy z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego rozpoczęli zbiórkę na pomoc rodzinie Mariusza, poległego policyjnego antyterrorysty z Wrocławia. Nr konta, na które można wpłacać pomoc:

Bank PKO BP:
87 1440 1156 0000 0000 1172 5748
z dopiskiem "Pomoc rodzinie Mariusza"