Policja w oczach czwartoklasistów - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policja w oczach czwartoklasistów

Jak wygląda szkolenie młodych policjantów i co tak właściwe robią na poszczególnych zajęciach - mogli o tym przekonać się czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku. Dzieciaki uczestniczyły również w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach.

Uczniowie gościli z krótką wizytą w ramach poznawania działalności różnych instytucji na terenie Słupska. W słupskiej Szkole Policji mogli przekonać się jak wygląda dzień zajęć słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Dzieci mogły obserwować między innymi zajęcia poświęcone taktyce interwencji.

Pobyt w Szkole Policji przyniósł czwartoklasistom wiele emocji, szczególnie podczas przygotowanych dla nich zajęć z udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczeń mógł sprawdzić, na ile poradziłby sobie w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia innej osoby.
Ćwiczenia były o tyle ciekawe, że fantomy, na których ćwiczyli uczniowie wyposażone były w specjalny system świetlny obrazujący przepływ krwi do mózgu po każdym uciśnięciu klatki piersiowej.

Wizyta, choć krótka, dostarczyła uczniom wiele wrażeń. Młodzi ludzie podkreślali też, że teraz w inny sposób postrzegać będą pracę policjantów, którzy poprzez swoją służbę przede wszystkim pomagają i chronią innych, a dopiero w dalszej kolejności egzekwują przepisy naruszonego prawa.