Ratownicy na pikniku w "Ekonomiku" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Ratownicy na pikniku w "Ekonomiku"

W pikniku na pożegnanie lata, który odbył się w słupskim „Ekonomiku” uczestniczyli wykładowcy Szkoły Policji specjalizujący się w ratownictwie i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zorganizowana w minioną sobotę impreza skierowana była nie tylko do uczniów, ale także wszystkich mieszkańców Słupska.

Wykładowcy Szkoły Policji przygotowali stanowiska, na których każdy chętny osoba mógł sprawdzić, na ile jest wstanie pomóc innej osobie, która nagle zasłabnie i potrzebować będzie pomocy. Na fantomach można było sprawdzić w jaki sposób należy uciskać klatkę piersiową i w jaki sposób sprawdzić czy nieprzytomna osoba oddycha. Instruktażem i pomocą służyli nasi wykładowcy: st.sierż. Aleksander Ziobro i sierż. Andrzej Pawlukanis.
Policyjną formację reprezentowali również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, którzy przygotowali stanowisko do znakowania rowerów.