Po szkoleniu, czas w teren - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Po szkoleniu, czas w teren

Pierwsze służby w terenie mają już za sobą absolwenci szkolenia zawodowego podstawowego, którzy opuścili mury słupskiej Szkoły Policji. Ponad 120 nowych policjantów weryfikuje teraz w terenie zdobytą w Słupsku wiedzę i umiejętności.

Młodzi policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur na początku marca tego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę. Przez nieco ponad pół roku zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

Przed absolwentami słupskiej Szkoły Policji jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 37 służb w ciągu 53 dni, w tym również 2 dni szkoleniowe. Przywilej noszenia policyjnej gwiazdy; to nie tylko zaszczyt służby Ojczyźnie, ale również ciężka służba, pełniona niejednokrotnie z narażeniem życia.
Od 1990 roku, w służbie straciło życie ponad 170 policjantów, to najwyższa liczba w polskich formacjach mundurowych, nawet w Wojsku Polskim liczba żołnierzy, którzy w tym samym czasie stracili życie podczas misji bojowych jest o wiele mniejsza.