EUPST II - dzień 3 - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

EUPST II - dzień 3

Od 25 lat polscy policjanci pełnią służbę w misjach zagranicznych na terenie wielu państw świata. Do tej pory ponad trzy tysiące policjantów służyło swoja wiedzą i umiejętnościami mieszkańcom innych krajów. W ramach programu EUPST II trwa w słupskiej Szkole Policji szkolenie z udziałem policjantów państw Europy i Afryki. Tematem wiodącym jest właśnie policyjna służba na misjach.

 

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

W międzynarodowym szkoleniu, oprócz policjantów udział biorą też między innymi żołnierze Armii Stanów Zjednoczonych i Wojska Polskiego. Moderatorami spotkania są przedstawiciele Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

 

Dziś od samego rama do godzin wieczornych uczestnicy projektu prowadzą ćwiczenia na terenach leśnych oraz na brzegu morskim w rejonie Słowińskiego Parku Narodowego.

Dzisiejsze zajęcia mają w maksymalnie możliwy sposób stworzyć warunki w jakich służbę na misjach mogą pełnić funkcjonariusze. Program przewiduje między innymi zajęcia ratownicze na morskiej plaży, działania poszukiwawcze w terenie leśnym z wykorzystaniem najnowszego sprzętu opartego na technologii GPS oraz działania sztabowe związane z planowaniem i prowadzeniem różnego rodzaju akcji terenowych w mobilnym punkcie dowodzenia.

 

Ze względu na fakt, że zajęcia zaplanowane są do godzin wieczornych, relacja zdjęciowa i filmowa dostępna będzie jutro we wczesnych godzinach porannych.

Poniżej prezentujemy natomiast przebieg ubiegłorocznych ćwiczeń EUSPT, które również odbywały się w słupskiej Szkole Policji przy współpracy Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

 

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...