Turniej prewencji i ruchu drogowego - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Turniej prewencji i ruchu drogowego

W kolejnej, XI. edycji Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego rywalizowali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Celem turnieju, oprócz rywalizacji, jest sprawdzenie wiedzy nabytej na zajęciach prewencji i ruchu drogowego przez cały okres szkolenia podstawowego.

W kolejnej, XI. edycji Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego rywalizowali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Celem turnieju, oprócz rywalizacji, jest sprawdzenie wiedzy nabytej na zajęciach prewencji i ruchu drogowego przez cały okres szkolenia podstawowego.

W pierwszym etapie turnieju zawodnicy zmierzyli się z testem eliminacyjnym składającym się z 32 pytań o różnej skali trudności. Pytania dotyczyły zagadnień z prewencji i ruchu drogowego. Po jego zakończeniu i podliczeniu wyników odbył się drugi etap turnieju polegający na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych. W pierwszym z nich słuchacze opisywali czynności interwencyjne na podstawie założenia, w drugim zadaniu wypełniali pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny na podstawie opisanego założenia.

Poziom wiedzy słuchaczy był bardzo wyrównany i do rozstrzygnięcia miejsc w finale niezbędna była dogrywka. Trzy pytania na jakie musieli odpowiedzieć zawodnicy w ostateczności uplasowały miejsca na podium. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 

I. miejsce post. Emil Głowacki
II. miejsce post. Anna Żołądkowicz
III. miejsce post. Marcin Szczubełek

 

  • XI. edycja Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego
  • XI. edycja Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego
  • XI. edycja Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego. Współorganizator turnieju - mł.asp. Mateusz Manaj.
  • Finałowa rozgrywka w ramach XI. edycji Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego
  • Finałowa rozgrywka w ramach XI. edycji Turnieju. W głębi: podkom. Anna Blumczyńska - współorganizatorka turnieju.
  • Finałowa rozgrywka w ramach XI. edycji Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego