Na ratunek starszemu służbą koledze - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Na ratunek starszemu służbą koledze

Kilkudziesięciu policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku pospieszyło z pomocą swojemu starszemu koledze - sierż.szt. Wojciechowi Wesołowskiemu z Solca Kujawskiego. Słuchacze oddali honorowo krew, aby ratować życie kolegi.

Starszy dzielnicowy Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zachorował nagle i przebywa w stanie ciężkim w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Do jego dalszego leczenie potrzebna jest duża ilość krwi, stąd apel kolegów policjantów z jego jednostki do innych funkcjonariuszy o pomoc dla kolegi w potrzebie.

Młodzi policjanci ze słupskiej Szkoły, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, w większości zrobili to po raz pierwszy. Było przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów malowała się satysfakcja, że również w ten sposób można pomóc starszemu służbą koledze.

Akcję koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku. Łącznie zebrano 6,75 litra pełnej krwi. Policjanci zapowiedzieli już kolejne zbiorowe wyjście do Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by oddać tak potrzebną do leczenia Wojtka krew. Szczegóły apelu o krew można znaleźć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

 

 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.
 • Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddają krew na rzecz ciężko chorego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego z Solca Kujawskiego.