Policjanci w hołdzie Powstańcom - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policjanci w hołdzie Powstańcom

Pod pomnikiem Powstańców Warszawy w Słupsku przedstawiciele Policji złożyli wiązankę kwiatów. W uroczystościach związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego uczestniczyli także przedstawiciele Wojska Polskiego i US Navy. Obecnych było także kilkadziesiąt pocztów sztandarowych.

Przedstawiciele kombatantów, instytucji i urzędów złożyli pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu słupskiej Policji kwiaty pod pomnikiem złożyli:  podinsp. Maciej Marciniak - naczelnik Wydziału Organizacji i Dowodzenia Szkoły Policji w Słupsku oraz mł.insp. Tomasz Zacharzewski - komendant I Komisariatu Policji w Słupsku.

Znajdujący się w Słupsku pomnik poświęcony Powstańcom to pierwszy powstały po wojnie monument upamiętniający bohaterskich warszawiaków. Ciekawostką jest także fakt, że to jedyny powstańczy pomnik w Polsce, który został zbudowany z cegieł zburzonych warszawskich kamienic. Materiał na budowę przyjechał ze stolicy do Słupska specjalnym transportem kolejowym.

Inicjatorami budowy pomnika byli między innymi warszawiacy zamieszkali po wojnie w Słupsku; był wśród nich ks. Jan Zieja, kapelan "Szarych Szeregów" oraz Michał Issajewicz, uczestnik zamachu na Franza Kutscherę, który ze swojego parabellum dobił kata Warszawy.

  • Pierwszy w Polsce pomnik Powstańców Warszawy został zbudowany w Słupsku.
  • Kwiaty pod pomnikiem złożyli między innymi przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku oraz Komendy Miejskiej.
  • Kwiaty pod pomnikiem złożyli między innymi przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku oraz Komendy Miejskiej.
  • Kwiaty pod pomnikiem złożyli między innymi przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku oraz Komendy Miejskiej.
  • W imienu Policji kwiaty pod pomnikiem złożył podinsp. Maciej Marciniak (z lewej) i mł.insp. Tomasz Zacharzewski (z prawej).
  • Hołd powstańcom oddali także żołnierze Wojska Polskiego oraz marynarze US Navy.