XXIV. Turniej Par Patrolowych - program

W przyszłym tygodniu (13 - 15.09) odbędzie XXIV. finał Ogólnopolskich Mistrzostw Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Udział w finałowej rywalizacji wezmą najlepsze patrole z każdego garnizonu w kraju. Główną nagrodą jest Puchar Przechodni Prezydenta Rzeczpospolitej, który objął również finał Turnieju patronatem honorowym.

Honorowy patronat nad XXIV. finałem Turnieju objął Przezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Szkoła Policji w Słupsku wśród wielu zadań o charakterze dydaktyczno-wychowawczym realizuje również te, których celem jest propagowanie - zarówno w formie bezpośrednich działań, jak i za pośrednictwem globalnych środków informacji - właściwego wizerunku policjanta: sprawnego, zdecydowanego w działaniu, a przede wszystkim umiejącego wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Miarodajnym narzędziem, które co roku wpisuje się w realizację tej idei, jest Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Rrgulamin XXIV Finału (.pdf)

W przedzień zawodów, 12 września (wtorek):

• godz. 17:30 - Odprawa techniczna komisji sędziowskich
    Sala nr 45 w bloku szkolnym
  • godz. 18:00 - odprawa techniczna kierowników reprezentacji, funkcjona-riuszy komórek szkoleniowych i zawodników
    Sala nr 45 w bloku szkolnym
    Stołówka Szkoły Policji

Dzień pierwszy, 13 września (środa):

• godz. 8:00 - uroczyste otwarcie finału Zawodów
    Główny plac apelowy Szkoły lub Aula
  • godz. 9:00 - rozpoczęcie konkurencji "Strzelanie Sytuacyjne"
    Strzelnica przy ul. Zamiejskiej 30
  • godz. 9:30 - rozpoczęcie konkurencji "Stosowanie technik obezwładniania osób"
    Sala sportowa nr 3A i 3B na terenie Szkoły Policji
  • godz. 10:00 - rozpoczęcie konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy"
    Centrum Ratownictwa (niski parter budynku B)
  • godz. 14:00 - Obiad
    Stołówka Szkoły Policji
  • godz. 15:30 - ciąg dalszy konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy"
    Centrum Ratownictwa (niski parter budynku B)
    Stołówka Szkoły Policji

Dzień drugi, 14 września (czwartek):

Stołówka Szkoły Policji
  • godz. 8:00 - rozpoczęcie konkurencji "Bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej"
    Teren przy ul. Zamiejskiej (parking samochodowy)
  • godz. 9:00 - rozpoczęcie konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"
  • godz. 14:00 - obiad
    Stołówka Szkoły Policji
  • godz. 15:30 - ciąg dalszy konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"
    Stołówka Szkoły Policji
  • godz. 20:30 - ciąg dalszy konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"
    Teren Szkoły, Przyziemie 1 i Przyziemie 2 w budynku dydaktycznym

Dzień trzeci, 15 września (piątek):

Stołówka Szkoły Policji
  • godz. 8:00 - rozpoczęcie konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej"
    Sale komputerowe nr 6, 11, 26, 28, 35, 36 w bloku dydaktycznym
  • godz. 13:00 - uroczyste zakończenie finału zawodów
    Główny plac apelowy Szkoły lub Aula

Nie można zapominać również o jeszcze jednym istotnym aspekcie zawodów. Naprzeciwko siebie stają policjanci z całej Polski, prezentujący różny poziom wiedzy
i umiejętności. Poprzez obserwację, udział w realizacji podobnych zadań, dyskusje oparte na zasadach koleżeńskiej pomocy samoczynnie realizuje się proces doskonalenia zawodowego. Poniżej prezentujemy kilka migawek filmowych z poprzednich edycji Turnieju.