Potencjalni dawcy ze Szkoły Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Potencjalni dawcy ze Szkoły Policji

Ponad 60 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku podczas „Dnia otwartego”, który zorganizowano w słupskiej Szkole Policji. Impreza odbywała się w ramach obchodów Święta Policji.


Jedną z atrakcji, oprócz zwiedzania Szkoły i prezentacji sprzętu, było stanowisko rejestracji osób, które chcą być potencjalnymi dawcami szpiku dla osób chorych na nowotwory krwi. Od każdej z osób, która zdecydowała się na rejestrację pobierany był wymaz z jamy ustnej. Zabezpieczony odpowiednio materiał genetyczny został wysłany do laboratorium, gdzie określa się wszystkie niezbędne dane medyczne potencjalnych dawców.

 

Akcja była tym bardziej cenna, że osoby, które zadeklarowały chęć podzielenia się swoim szpikiem, będą mogły uratować życie nie tylko komuś w Polsce, ale także w całej Europie. Łącznie zarejestrowały się 64 osoby - słuchacze Szkoły Policji i osoby odwiedzające Szkołę w ramach „Dnia otwartego”. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli krwiodawcy z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji.