"Dzień otwarty" w słupskiej Szkole Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

"Dzień otwarty" w słupskiej Szkole Policji

Policyjny sprzęt i wyposażenie a także wyposażenie Wojska Polskiego i Państwowej Straży Pożarnej można było zobaczyć podczas „Dnia otwartego”, który odbył się w słupskiej Szkole Policji. Zwiedzanie, niedostępnego zazwyczaj dla osób postronnych, kwartału miasta zorganizowano jako jedną z imprez towarzyszących tegorocznym obchodom Święta Policji.

Mieszkańcy i turyści mieli możliwość zapoznania się z wieloma policyjnymi urządzeniami i wyposażeniem specjalnym, jakim dysponują policjanci pełniący służbę. Oprócz samych prezentacji można było także zobaczyć praktyczny pokaz wyszkolenia, który zaprezentowali wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku.

Policyjni nauczyciele zademonstrowali zatrzymanie uzbrojonych złodziei samochodowych, który - ostrzeliwując się - nie chcieli wykonywać poleceń policjantów z patrolu. Sytuację rozwiązała grupa interwencyjna, która - wyposażona w broń maszynową -  bardzo szybko obezwładniła i zatrzymała przestępców. Równie widowiskowe były pokazy wyszkolenia policyjnych psów służbowych, które przygotowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Szczególnie do wyobraźni osób posiadających prawo jazdy przemówił symulator dachowania samochodu. Dopiero będąc we wnętrzu pojazdu, który obraca się na dach można było przekonać się jak trudne i zarazem niebezpieczne jest wypięcie się z pasów i opuszczenie samodzielnie samochodu.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pojazdy specjalistyczne Państwowej Straży Pożarnej oraz wojskowy samochód wysokiej mobilności, czyli popularny Hummer, wystawiony przez Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie.