Rajd policyjnych krwiodawców

Kolejny już raz honorowi dawcy krwi ze słupskiej Szkoły Policji zorganizowali rajd rowerowy. Tym razem wybrali trasę Rowy-Ustka-Rowy, która prowadziła przez urokliwy rezerwat przyrody „Buczyna nad Słupią”.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku organizuje rajdy rowerowe dla słuchaczy i kadry Szkoły już od dziesięciu lat. Często wybierana jest najtrudniejsza trasa biegnąca wzdłuż klifu morskiego z Rowów do Ustki. Wszyscy uczestnicy, mimo trudności na szlaku, zachwyceni byli widokami na Bałtyk z wysokiego, morskiego klifu. Na zakończenie, w Rowach, zorganizowano ognisko z poczęstunkiem - domowe wypieki i tradycyjny „smalec komisarza”.

Policyjni krwiodawcy rozszerzają systematycznie grono swoich członków. W działaniach Klubu uczestniczą nie tylko policjanci i pracownicy cywilni Policji, ale również przedstawiciele innych firm i zawodów, którym bliskie są idee honorowego krwiodawstwa.
Honorowych krwiodawców z Klubu przy słupskiej Szkole Policji można spotkać między innymi na platformach wiertniczych położonych na Morzu Północnym.