Pierwsza spartakiada krwiodawców

Honorowi dawcy krwi z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku wystartowali po raz pierwszy w Rejonowej Spartakiadzie Klubów Honorowych Dawców Krwi, która została rozegrana w Kępicach. Udział w zmaganiach sportowych mogli brać udział wyłącznie honorowi dawcy krwi zrzeszeni w strukturach PCK.

Policyjnych krwiodawców ze Szkoły Policji reprezentowali: Justyna Kamińska, Andrzej Bezulski, Artur Czura i Piotr Gołębiowski. Organizatorzy spartakiady przygotowali 6 konkurencji: rzut piłką lekarską, rzut kulą, skok w dal z miejsca,  bieg w sztafecie 4 x 80 metrów, rzut lotką do tarczy oraz slalom z piłką. Oprócz rywalizacji sportowej ważnym aspektem spotkania była integracja honorowych dawców krwi, wymiana doświadczeń oraz wspólnie spędzone chwile.

Na wyróżnienie zasługuje nieformalny klub kibica naszej drużyny, który zagrzewał do sportowej walki naszych zawodników.  Policyjni krwiodawcy ostatecznie zajęli 5, miejsce, otrzymali również drobne upominki ufundowane przez organizatora zawodów oraz prezesa Klubu HDK PCK przy Szkole Policji.

To nie jedyna aktywność fizyczna do jakiej zachęcają policyjni krwiodawcy. W miniony weekend odbył się również rajd rowerowy „Nasypem i klifem” na trasie Rowy-Ustka. Szczegóły tego wydarzenia wkrótce na naszych stronach.