Młodzież zainteresowana Policją

Uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białym Borze goszczą z kilkudniową wizytą w Szkole Policji. To już kolejna wizyta młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać z policyjną formacją. W Słupsku młodzież przebywa na tygodniowym obozie szkoleniowym.

Podczas nauki w klasie o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom jakie maja prawa, ale też i obowiązki wobec państwa. Uczęszczanie do klasy policyjnej daje niewielkie przywileje w późniejszym procesie doboru do Policji.
Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.

Program kształcenia dla klas policyjnych, jest taki sam w całym kraju - to element trwającego od 2013 roku procesu standaryzacji ich funkcjonowania. Nuka, poza kształtowaniem postaw i rozwijania kompetencji, uwzględnia także profilaktykę i sprawność fizyczną wychowanków. Ma z jednej story wspierać nauczycieli w kreowaniu ogólnego rozwoju uczniów, jak również przygotowywać kandydatów do postępowania kwalifikacyjnego przed przyjęciem do Policji.

W trakcie pobytu na terenie Szkoły Policji uczniowie z Białego Boru zwiedzili już obiekty dydaktyczne, a także sprawdzili swoją kondycję na torze sprawności fizycznej - takim samym, jaki pokonują kandydaci do służby w policyjnej formacji.
Po dwóch dniach pobytu w słupskiej Szkole Policji uczniowie białoborskiego liceum przyznają, że fascynuje ich służba w Policji, bardzo podoba im się Szkoła, a przeprowadzone zajęcia mają wpływ na postrzeganie Policji. Obóz szkoleniowy licealistów zakończy się w piątek.