Noc muzeów ze Szkołą Policji

Daktyloskopowanie odcisków placów, pierwsza pomoc, pomiar trzeźwości oraz sterowanie sygnałami radiowozu - to atrakcje, jakie zaproponowali słupszczanom policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas ogólnopolskiej „Nocy muzeów”.

Wykładowcy Szkoły Policji obecni byli w zabytkowych wnętrzach neogotyckiego ratusza przy placu Zwycięstwa. W gabinecie wiceprezydenta miasta można było sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu i przymierzyć wyposażenie policjanta pododdziału zwartego.
Dorośli najbardziej interesowali się praktycznym sprawdzianem umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dużo osób sprawdzało na manekinach, czy potrafią prawidłowo uciskać klatkę piersiową - czyli wykonywać zewnętrzny masaż serca. Wiele osób mówiło, że posiada wiedzę teoretyczną, ale dopiero zajęcia z fantomem dają możliwość prawdziwej nauki bądź doskonalenia już zdobytej wiedzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stanowiska, na których nożna było uzyskać ślady linii papilarnych a także odciski własnych dłoni pozostawionych na naczyniach codziennego użytku. Dla najmłodszych frajdą było natomiast sterowanie sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w radiowozie, który zaparkowany był przed ratuszem.