Tajniki profesjonalnej fotografii

W specjalistycznym szkoleniu dotyczącym rejestracji obrazu i wykorzystania sprzętu fotograficznego w warunkach operacyjnych oraz w innych sytuacjach związanych z policyjna służbą uczestniczył przedstawiciel Szkoły Policji w Słupsku. Kilkudniowe zajęcia poprowadzili specjaliści kilku wiodących firm produkujących monitory oraz sprzęt fotograficzny.

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w trakcie wykonywania zdjęć i nagrywania materiału wideo. Prowadzącymi zajęcia byli praktycy, na co dzień zajmujący się produkcją materiałów reportażowych.
Dzięki warsztatowemu charakterowi zajęć uczestnicy mogli nie tylko uczestniczyć w wykładach, ale również - przy pomocy nowoczesnego sprzętu - nagrywali materiały wideo i wykonywali serie zdjęć reportażowych. W osobnym panelu omówiono także działanie monitorów i bardzo istotne, ale często pomijane - kalibrowanie barw.

- Dopełnieniem zajęć była nocna część warsztatowa, w trakcie której mogliśmy zobaczyć jak odbywa się zapis obrazu na super czułej kamerze, której matryca posiadała czułość ponad 4 miliony ISO - mówi Sebastian Czarniak ze Szkoły Policji w Słupsku.
Warsztaty były także okazją do ugruntowania już posiadanej wiedzy oraz wzajemnej wymiany doświadczeń z praktykami zajmującymi się zawodowo rejestracją obrazu i dźwięku.