Nowy wyróżnik Szkoły Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Nowy wyróżnik Szkoły Policji

Z nowym wzorem naszywki na kurtce występują funkcjonariusze słupskiej Szkoły Policji. Obowiązujący wzór mundurów, który wprowadzono w całej polskiej Policji, przewiduje noszenie wyróżnika jednostki na lewym ramieniu.

Naszywka posiada w centralnej części niebieską tarczę, taką samą jaka znajduje się w logo słupskiej placówki. Jest to element charakterystyczny, który w sposób jednoznaczny pozwala na identyfikację jednostki, w której służbę pełni policjant. Nowy wzór został zaprojektowany na podstawie Honorowej Odznaki Szkoły Policji w Słupsku.

Na nowych policyjnych mundurach miejsce na tego rodzaju naszywkę znajduje się na kieszeni lewego rękawa. Naszywka mocowana jest na tak zwany „rzep”. Jak pokazują pierwsze dni nowy typ naszywki cieszy się również sporym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów policyjnych sygnatur.