Więcej policyjnych patroli na Pomorzu

W szerokim spektrum działań uczestniczą policjanci słupskiej Szkoła Policji, którzy w ramach praktyk pełnią swoje pierwsze służby w miastach Pomorza. Po prawie półrocznym szkoleniu w murach Szkoły przyszedł czas na praktyczny sprawdzian zdobytej wiedzy i umiejętności.

Młodych policjantów spotkać można na ulicach Trójmiasta, Koszalina, Lęborka i Słupska. Słuchacze pełniący służbę w Koszalinie wzięli wspólnie z tamtejszymi dzielnicowymi udział w działaniach pod kryptonimem „Bezpieczne ogrody”.
Mundurowi z Koszalina i słuchacze Szkoły Policji pojawili się na terenie ogrodów działkowych. Sprawdzali działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz bezdomne.

Wspólne patrole skupiły się przede wszystkim na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Policjanci w trakcie kontroli rozmawiali z właścicielami działek jak należy zabezpieczyć  sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży. Przekonywali, że tylko wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców przyczynią się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Wskazywali na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności. Koszalińscy dzielnicowi w trakcie służby dzielili się wcielona spostrzeżeniami ze słuchaczami, którzy zapoznają się dopiero z pracą w terenie.

W dalszym ciągu trwają także służby słuchaczy na terenie Trójmiasta. Na terenie aglomeracyjnym młodzi policjanci mogą uczestniczyć w bardzo szerokim spektrum interwencji – daje to możliwość wszechstronnego sprawdzenia nabytej do tej pory wiedzy. Aktualna edycja służb słuchaczy w pomorskich miastach potrwa jeszcze kilkanaście dni.

• Działania "Bezpieczne ogrody" w Koszalinie

• Słuzby słuchaczy na terenie Gdańska