Seminarium na jubileusz

image Od 15 lat trwa współpraca policyjnych szkół ze Słupska i Oranienburgu. W tym roku, w ramach obchodów jubileuszowych odbędzie się między innymi międzynarodowe seminarium z udziałem policjantów oby państw.

Szkoła Policji w Słupsku i Wyższa Zawodowa Szkoła Policji landu Brandenburgia w Oranienburgu współpracują od 1995 roku. Wymierne efekty tej współpracy to wymiana kadry i słuchaczy Szkół oraz doskonalenie zawodowe policjantów z jednostek przygranicznych obu krajów; z zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz landu Brandenburgia. Mieszkańcy terenów przygranicznych mogą spotkać zarówno w Polsce jak i w Niemczech policyjne patrole, w których służbę pełnią wspólnie Niemiec i Polak.
Podsumowanie 15-letniej współpracy odbędzie się w drugiej połowie września w Słupsku podczas międzynarodowego seminarium. Spotkanie zaplanowane jest na 23 i 24 września. Udział w nim wezmą przedstawiciele Policji Polski i Niemiec, dyplomaci obu państw oraz przedstawiciele polskiego rządu i niemieckich władz landowych.
Organizacja tych przedsięwzięć była możliwa dzięki dofinansowaniu z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie (nr wniosku 12662/10/IF), która przekazała pieniądze na realizację projektu "Polsko-Niemiecka współpraca szkoleniowa szkół policyjnych".

(12.8.2010)