Wernisaż

Otwarcie...          Przez ponad tydzień twórcy z różnych krajów Europy uczestniczyli w plenerze malarskim, który odbywał się w słupskiej Szkole Policji. Artyści tworzyli swoje prace na terenie najstarszej policyjnej szkoły w Polsce.

Międzynarodowy plener malarski odbywał się pod hasłem "Słupskie klimaty - architektura miasta". Przez ponad tydzień artyści z Portugalii, Niemiec, Włoch, Danii, Rosji, Białorusi i Polski malowali na terenie policyjnej szkoły. Wybór na miejsce pleneru Szkoły Policji nie był przypadkowy. Nasza placówka zajmuje kwartał miasta, który w znacznym stopniu zachował jeszcze przedwojenny układ urbanistyczny. Nie bez znaczenia była także możliwość zapoznania się przez artystów, także zagranicznych, z procesem kształcenia nowych kadr policyjnych.

Wernisaż wystawy miał miejsce w ubiegły weekend w sali Kominkowej Klubu Słuchacza. Komisarz wystawy Elżbieta Żołyniak, podkreśliła bardzo miłą atmosferę, z którą zetknęli się artyści. Goście zagraniczni podkreślali, ze po raz pierwszy tworzyli swoje prace na terenie jednostki policyjnej. w trakcie wernisażu podziękowali kierownictwu Szkoły Policji za serdeczne przyjęcie.

Prace artystów można oglądać w Klubie Słuchacza po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z panią Agnieszką Fryza pod numerem 59 8 417 339.

imageimageimageimageimageimageimageimageimage

(13.9.2010)