Policyjna Szlachetna Paczka

image"Szlachetną Paczkę" dla jednej z potrzebujących rodzin ze Słupska przygotowali członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji. W działaniach tych wsparł ich również Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku.

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja przed świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Jedną z takich rodzin w Słupsku wybrali krwiodawcy z naszej Szkoły. Była to wielodzietna rodzina, która dodatkowa spodziewała się przyjścia na świat kolejnego potomka. Aby móc w pełni przygotować „szlachetną paczkę” krwiodawcy połączyli swoje siły z Zarządem Rejonowym PCK w Słupsku i wspólnie przygotowano wszystkie prezenty, które były wyszczególnione przez wolontariusza. Były to przede wszystkim ubrania i żywność. Każdy z członków rodziny otrzymał odzież a dzieci zabawki i łóżko. Aby dostarczyć te wszystkie podarunki potrzebny był samochód dostawczy. Krwiodawcy sami wnieśli wszystkie przedmioty.

Radość i zaskoczenie obdarowanej rodziny były ogromne. Nikt nie spodziewał się aż tak wielkiej i serdecznej pomocy. Prezenty najbardziej przeżywała najmłodsza córka, która zamknęła się w swoim pokoju by nacieszyć się wózkiem i lalką, które otrzymała w ramach prezentu. Rodzice cieszyli się natomiast najbardziej z wyprawki dla ich jeszcze nienarodzonego dziecka, które wkrótce ma przyjść na świat. Wszyscy uczestnicy naszych działań podkreślali, że niesienie pomocy to wielka satysfakcja i radość.

PODSUMOWANIE

Już po zakończeniu całej akcji otrzymaliśmy bardzo ciepły list od wolontariusza, który koordynował akcję z ramienia Stowarzyszenia "Wiosna". Treść tego listu publikujemy poniżej:

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę.
Radość całej rodziny była ogromna i szczera. Zanim przyjechały dary rodzina była spięta, wszyscy chcieli wypaść jak najlepiej. Kiedy jednak dary zostały już przekazane tamy puściły, emocje były ogromne. Nie spodziewali się takiej ilości prezentów. Dzieci najbardziej cieszyły się z odzieży, Krystian z butów, Ola z dresów, Patrycja z kurtki.
Dzieciaki natychmiast przymierzyły wszystkie ciuchy. Mała Zuzia natomiast dostała wózek dla lalek, którego nie odstępowała nawet na chwilę. Był to bardzo szczęśliwy dzień dla wszystkich członków rodziny oraz dla mnie, ponieważ mogłam być uczestnikiem tak wielkiej radości.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Pragnę podziękować Klubowi Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku za chęć pomocy, poświęcony temu czas i starania. Podziwiam zaangażowanie z jakim Panowie podjęli się organizowaniu darów. Pragnę też podziękować za odpowiedzialne podejście do udzielanej pomocy. Dziękuję za współpracę i życzę wszystkiego dobrego oraz szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc. Od dawna nie spotkało nas tyle radości. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze ludzie którzy troszczą się o innych. Nie jestem w stanie wyrazić słowami mojej wdzięczności. Państwa pomoc jest dla nas szczególnym darem, który sprawił ogromną radość i dał nadzieję... Dziękuję z całego serca i życzę Wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym."

image

W imieniu krwiodawców ze Szkoły Policji dziękujemy Zarządowi Rejonowemu PCK w Słupsku za wsparcie działań, dzięki którym jedna z ubogich słupskich rodzin będzie miała piękne, kolorowe święta.

(10.12.2011)