Pierwszy kontakt z Policją

image Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z żywym policjantem. Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Sławna gościły w murach naszej Szkoły.

Dzieciaki były zachwycone możliwością tak bliskiego obcowania z młodymi policjantami, co szczególnie było widać na ich twarzach podczas prób resuscytacji ofiar wypadków - dzielnie dawały sobie radę. Równie duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia ze stosowania przez policjantów chwytów obezwładniających. Dużą atrakcją Izby Tradycji i Historii Szkoły była możliwość przymierzenia czapek policyjnych z różnych stron świata. Uśmiechy na twarzach wywołała wiadomość, że ta najstarsza Szkoła policyjna w Polsce powołana została do życia w dniu 1 czerwca 1945 roku, dzieci od razu zauważyły, że jest to także Dzień Dziecka.
Drewniana rzeźba Temidy tak mocno zauroczyła naszych gości, że uparli się by razem z nimi uwieczniona została na zdjęciu. Wizyta w Izbie Kryminalistycznej poruszyła wyobraźnię dzieci, gdy uświadomiły sobie, że zawsze zostawiają ślady swojej obecności, nawet jeżeli ich nie widać. Już w drodze powrotnej uczniowie ze Sławna wypatrzyli armatę, która również musiała zostać upamiętniona na zdjęciu.

Wizyta dzieci niepełnosprawnych w murach Szkoły Policji była ciekawym doświadczeniem dla obu stron. Większość z dzieci nie miała do tej pory żadnego kontaktu z przedstawicielami Policji. Dla wykładowców, którzy prowadzili prezentacje było to ciekawe doświadczenie, gdyż nieczęsto zdarza się opowiadać dzieciom, za pomocą języka migowego, o niełatwej policyjnej pracy.

(24.10.2011)