Związkowcy o finansach

image Najwcześniej możemy spodziewać się podwyżek w 2013 roku - powiedziała w słupskiej Szkole Policji, podczas spotkania ze związkowcami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji, przewodnicząca Komisji Krajowej NSZZ PP Małgorzata Lewicka. Sprawy finansowe zdominowały spotkanie, które odbywało się w Klubie Słuchacza.

Na spotkaniu mówiono między innymi o aktualnych działaniach, które podejmuje Związek w celu poprawy sytuacji materialnej pracowników cywilnych policji. Podkreślano fakt, że pracownicy cywilni policji zarabiają mało a wstrzymana od kilku lat waloryzacja uposażeń w połączeniu z ciągłymi podwyżkami jeszcze bardziej zmniejsza realną wartość wynagrodzeń pracowniczych.
- Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji współczują nam i dziękują za podejmowana działania, ale nie mogą przeznaczyć żadnych środków na podwyżki – mówi Małgorzata Lewicka.
Przewodnicząca Komisji Krajowej poinformowała, że najbliższe powyżki dla pracowników cywilnych spodziewane są w latach 2013-16. Podwyżka uposażeń w ciągu tych trzech lat szacowana jest na około 400 złotych na każdego pracownika.

W trakcie środowej (31.08), kilkugodzinnej wizyty, Przewodnicząca Komisji Krajowej NSZZ PP spotkała się także z Komendantem Szkoły Policji insp. Jacentym Bąkiewiczem. Po spotkaniu podkreśliła, że w słupskiej Szkole bardzo dobrze układa się współpraca pomiędzy kierownictwem i związkowcami a wymiernym przykładem tej współpracy jest duża troska o zapewnienie należnych pracownikom świadczeń.
– W tym zakresie wszystko układa się bardzo dobrze – dodała Małgorzata Lewicka.

Małgorzata Lewicka
Komisja Krajowa NSZZ PP