Zakończenie spartakiady

image W XX. Spartakiadzie Służb Mundurowych o tytuł najlepszych sportowców rywalizowali ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Ostatnią konkurencję rozegrano w Lasku Północnym.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 20 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

Ostatnią konkurencją zmagań był bieg sztafetowy 5 x 2000 metrów. Wyniki tej konkurencji przedstawiają się następująco:

1. miejsce 7 Brygada Obrony Wybrzeża
            2. miejsce Szkoła Policji w Słupsku
            3. miejsce Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
            4. miejsce Komenda Miejska Straży Pożarnej w Słupsku
            5. miejsce Komenda Miejska Policji w Słupsku

Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Gospodarzem trwającej aktualnie 20 edycji rozgrywek jest Szkoła Policji w Słupsku.

Ostateczne wyniki XX. Spartakiady Mundurowej:

1. miejsce 7 Brygada Obrony Wybrzeża
            2. miejsce ex aequo Szkoła Policji i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
            4. miejsce Komenda Miejska Policji w Słupsku
            5. miejsce Komenda Miejska Straży Pożarnej w Słupsku

Oficjalne zakończenie zaplanowano na początek czerwca. Wtedy organizację spartakiady na kolejny rok przejmą policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Tradycją już jest, że podczas zakończenia spartakiady rozgrywana jest konkurencja, w której rywalizują komendanci, jest to jednocześnie inauguracja kolejnej edycji Spartakiady.

imageimageimageimageimage

(10.5.2011)