Long shot

image Międzynarodowe zawody w strzelaniu długodystansowym, którego współorganizatorami i uczestnikami byli wykładowcy Szkoły Policji. Zawody odbyły się na poligonie Marynarki Wojennej w Strzepczu koło Wejherowa.

Zawody były kontynuacją procesu dalekodystansowego szkolenia strzeleckiego, jakiemu w Szkole Policji w Słupsku poświęca się coraz więcej uwagi. Sprawując merytoryczny nadzór nad szkoleniem, Komendant Szkoły był także fundatorem okazałego pucharu dla zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej. Wśród zwycięzców znalazł się także ceniony w kraju autorytet w zakresie budowy i działania broni, prof. dr inż. Jerzy Ejsmont z Politechniki Gdańskiej. Jak mogło by być inaczej, skoro wiedza w zakresie teorii strzelania pana profesora jest niewyobrażalnie wielka.

Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku ukończyła zawody na wysokiej pozycji. Biorąc pod uwagę stosunkowo krótki okres szkolenia to poważny sukces. W swoich przemowach wszyscy uczestnicy, w tym także goście zagraniczni oczekują na następną edycję zawodów. Zagraniczni uczestnicy zawodów jak również przedstawiciele polskich służb mundurowych chwalili organizatorów za klimat, profesjonalizm oraz możliwość wymiany doświadczeń, jaka został im stworzona. Kolejny long-shot zaplanowany jest na wiosnę przyszłego roku.

(5.10.2010)