Sluchacze na linach

image Jak spędzić ciekawie czas wolny od zajęć dydaktycznych? Ciekawy sposób znaleźli słuchacze II Kompanii, którzy wraz z wykładowcami odwiedzili leżący nieopodal Słupska park linowy.

Wycieczka rozpoczęła się spacerem szlakiem doliny rzeki Słupia z Bydlina do Doliny Charlotty w Strzelinku. Słuchacze zwiedzili dolinę, okolice stawów, amfiteatr i zwierzyniec. W parku linowym młodzi policjanci pokonali trasy średniej i dużej trudności wykazali się również hartem ducha podczas tak zwanego zjazdu tyrolskiego. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko, po którym słuchacze wrócili do Szkoły. Już w drodze powrotnej uczestnicy podkreślali, że była to ciekawa forma spędzenia czasu.

- Słuchacze kursu podstawowego przebywają na szkoleniu w Słupsku prawie pół roku. W tym czasie dzięki inicjatywom wykładowców mają okazję do poznania nie tylko Słupska, ale i wielu atrakcyjnych miejsc Pomorza Środkowego – mówi organizator wycieczki kom. Sebastian Kamiński z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(28.9.2011)