Policyjna krew

Akcja od...         Po raz kolejny słuchacze Szkoły Policji w Słupsku podzielili się tym, co najcenniejsze własną krwią. Ponad 100 osób odpowiedziało na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Policyjna ofiarność jest teraz szczególnie ważna; w sezonie wakacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na krew a spada liczba krwiodawców, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek.
- To obowiązek człowieka a jednocześnie chęć niesienia pomocy. Nas też może spotkać sytuacja, w której będziemy liczyć na innych dawców - mówią słuchacze.

W trakcie jednego dnia krew oddały 123 osoby. Łącznie zebrano ponad 53 litry tego życiodajnego płynu. Dodajmy, że dzięki poprzedniej akcji policyjnych krwiodawców słupska Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miała wystarczającą ilość krwi by zaopatrzyć wszystkich rannych w zderzeniu pociągów, do którego doszło w Korzybiu.

Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający w Szkole Policji. Do tej pory policyjni krwiodawcy oddali łącznie ponad 5 tysięcy litrów krwi.