Aktualności

EURO 2012 - Seminarium

Polscy i niemieccy policjanci dyskutowali o bezpieczeństwie podczas imprez piłkarskich. Spotkanie miało charakter seminarium a odbywało się w Wyższej Zawodowej Szkole Policji Landu Brandenburgia w Oranienburgu pod Berlinem.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Komend Wojewódzkich Policji, które w największym stopniu zaangażowane będą w działania związane z organizacją w przyszłym roku Mistrzostw EURO 2012.
W trakcie pięciodniowego spotkania polscy policjanci zapoznali się z doświadczeniami swoich niemieckich kolegów z 2006 roku, kiedy Niemcy były gospodarzem Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy UEFA. W grupach problemowych omawiano między innymi diagnozowanie zjawiska chuligaństwa stadionowego; formy zjawiska, koordynacje podejmowanych działań i środki zapobiegawcze. Przedstawiciele poszczególnych komend wojewódzkich wymieniali się doświadczeniami w zakresie zapewnienia porządku na stadionach jak i pozostałych obiektach użyteczności publicznej, które podczas EURO 2012 przyjmować będą rzesze kibiców (dworce, hotele, przejścia graniczne).

W trakcie seminarium uczestnicy gościli na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, gdzie zapoznali się miedzy innymi z centrum dowodzenia a także z działalnością stadionowego komisariatu (w tym samym miejscu działa od wybudowania stadionu w latach `30 ubiegłego wieku).
Wizyta w obiekcie sportowym pozwoliła na szczegółowe omówienie wielu kwestii związanych z działaniem na stadionie policjantów i służb porządkowych a także egzekwowaniem zakazów stadionowych i postępowaniem wobec osób, które - mino zakazu - weszły na imprezę sportową.

imageimageimage

Szkoła Policji w Słupsku jest pomysłodawcą tego seminarium, którego pierwsza część zakończyła się w miniony piątek (18.07) w Oranienburgu. Druga część seminarium odbędzie się w Słupsku, w połowie października tego roku. W trakcie tego spotkania niemieccy i polscy policjanci wspólnie przedyskutują plan działania polskich policjantów, który przygotowywany jest w związku z zabezpieczeniem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA „EURO 2012”.

Artykuły prasowe dotyczące seminarium.

image

image

image


Strona internetowa gazety "Märkische Allgemeine" z artykułem o seminarium.


(aktualizacja: 20.07.2011 - 10.30)

Powrót na górę strony