Aktualności

Pod znakiem daktyloskopii

image Dobiegła końca konferencja przedstawicieli policyjnych laboratoriów kryminalistycznych z całego kraju, którzy spotkali się w słupskiej Szkole Policji. Głównym tematem była prowadzona aktualnie akredytacja laboratoriów w poszczególnych województwach a także wymiana doświadczeń między naukowcami.

Spotkanie zespołu branżowego ds. Badań Daktyloskopijnych i Traseologicznych poświęcone było omówieniu zmian w Zarządzeniu nr 294 Komendanta Głównego Policji w sprawie uprawnień do samodzielnego wydawania opinii w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych. W temacie obrad znalazły się także kwestie planowania budżetu na badania identyfikacji daktyloskopijnej i traseologicznej.
Przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie przedstawili kwestie związane z dokumentowaniem przebiegu daktyloskopijnych badań ujawniających oraz nowymi trendami w ujawnianiu śladów kryminalistycznych.

W zakończeniu konferencji udział wziął zastępca Komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz, który zaprezentował zebranym wydawany w naszej Szkole „Przegląd Prewencyjny”.
- Mimo, że nazwa naszego czasopisma sugeruje charakter prewencyjny, zachęcam Państwa do publikowania materiałów na naszych łamach. To kolejny sposób popularyzacji i przybliżania naszym czytelnikom zagadnień związanych z daktyloskopią i traseologią – powiedział insp. Majchrowicz.

Zakończone dziś spotkanie to kolejne tego typu przedsięwzięcie organizowane przez Szkołę Policji w Słupsku. W marcu tego roku gościliśmy naczelników Wydziałów Kryminalnych i Dochodzeniowo-śledczych komend województwa pomorskiego. W kwietniu odbyło się spotkanie kadry kierowniczej pionu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją jednostek terenowych Policji województwa pomorskiego a we wrześniu na obradach spotkali się naczelnicy Wydziałów Prewencji z Komend Wojewódzkich Policji z całego kraju.

Materiały audio dotyczące konferencji dostępne są tutaj.

Z naszego archiwum
Dwa lata temu obchodziliśmy rocznicę 100-lecia daktyloskopi na ziemiach polskich. Z tej okazji zorganizowano specjalną konferencję, w której udział wziął nasz przedstawiciel - wykładowca obecnego zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Andrzej Osiński. Relację z tamtego wydarzenia zamieszczaliśmy na naszych stronach. Zobacz materiał archiwalny..

(aktualizacja: 30.9.2011 - 16.50)

Powrót na górę strony