Szkolenie tylko w Słupsku

image Jako jedyna Szkoła Policji w kraju przygotowujemy instruktorów strzelań policyjnych. Kolejna edycja tego specjalistycznego kursu rozpoczęła się dziś przed południem.

Policjanci uczestniczący w kursie instruktorów wyszkolenia strzeleckiego reprezentują Komendy Wojewódzkie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Centralne Biuro Śledcze. Aby przystąpić do szkolenia każdy uczestnik musiał dziś przed południem zdać egzamin wstępny. Wynik pozytywny umożliwiał rozpoczęcie nauki. W ciągu czterech tygodni szkolenia w Słupsku 15 policjantów zdobywać będzie wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia takie, w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego, prowadzone są we wszystkich jednostkach Policji. Program tych zajęć zatwierdza corocznie Biuro Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji.

Szkoła Policji w Słupsku od kilkunastu lat jako jedyna w Polsce przygotowuje policjantów tej specjalności. Zajęcia, w odpowiednio przygotowanych obiektach, prowadzą doświadczeni wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Nowoczesne obiekty strzelnicze umożliwiają przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych.
Na zakończenie kursanci przystąpią do egzaminu; jest on przeprowadzany dwuetapowo. Składa się z dwóch części: egzaminu wiedzy i egzaminu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia strzeleckiego z określonego zagadnienia dla grupy policjantów.

Kurs potrwa do 10 listopada. Absolwenci jeszcze w tym roku poprowadzą samodzielnie zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach terenowych.

(11.10.2011)