Być może uratowali życie

image Wielkim sercem po raz kolejny wykazali się słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. W ramach solidarności z byłym policjantem naszej Szkoły podzielili się tym, co najcenniejsze, własną krwią.

Akcję honorowego oddania krwi na hasło "Ratunek" zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku. Jeden z emerytowanych dowódców Kompanii w naszej Szkole, zwrócił się z prośbą o oddanie krwi grupy A Rh + lub 0 Rh+ dla członka swojej rodziny, który obecnie przebywa w Klinice Kardiochirurgicznej w Gdańsku i oczekuje na skomplikowaną operację serca. Bez zgromadzenia odpowiedniej ilości krwi danej grupy przeprowadzenie tej, ratującej życie operacji, nie byłoby możliwe.

Młodzi policjanci odbywający szkolenie podstawowe chętnie odpowiedzieli na zorganizowaną akcję. W czwartek, w ciągu 2 godzin, krew oddało honorowo 15 policjantów i policjantek. Dziś natomiast zgłosiło się 24 kolejnych policjantów, którzy oddali 9 litrów. Dzięki wielkiemu sercu młodych policjantów pozyskano łącznie ponad 17 litrów krwi.
Klub HDK PCK przy Szkole Policji kilka razy w roku organizuje akcje "Na ratunek", obecność w szkole kilkuset policjantów daję szybką możliwość znalezienia nawet rzadko spotykanej grupy krwi, która potrzebna jest do ratowania ludzkiego życia.

Czwartkowa akcja jest ważna jeszcze z jednego powodu. Pokazuje bowiem solidarność młodych policjantów z funkcjonariuszami, którzy już odeszli na emeryturę. To piękna, swoista sztafeta pokoleń.

(30.9.2011)