IV. finał zmagań policyjnych ratowników - VIDEO - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

IV. finał zmagań policyjnych ratowników - VIDEO

Dobiegają końca Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym roku rywalizacja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji. Dzisiaj w południe wręczone zostaną puchary i nagrody.

Ideą zawodów oprócz rywalizacji jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W strukturach Policji jest 5 tysięcy ratowników, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.
Zawody są też okazją do sprawdzenia wiedzy, umiejętności, ale również wymiany doświadczeń z zakresu ratownictwa podczas podejmowanych interwencji policyjnych.
Zmagania obserwowali również przedstawiciele Komendy Głównej Policji: mł.insp. Jacek Śnieć - koordynator Ratownictwa Medycznego Policji oraz Małgorzata Wlaź z Wydziału Ochrony Pracy Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

W pierwszym dniu zawodów policjanci rozwiązywali test teoretyczny, a następnie uczestniczyli w trzech konkurencjach praktycznych. Drugi dzień upłynął pod znakiem seminarium i warsztatów praktycznych.


Zobacz galerie zdjęć z zawodów

Zobacz relacje z zakończenia zawodów

(20.5.2016)