Aktualności

Spartakiada - koniec i początek

Już 21 rok z rzędu przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego uczestniczą w Spartakiadzie Służb Mundurowych. Reprezentacje muszą zmierzyć się ze sobą w między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.

W zawodach uczestniczą ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża i Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji, przed laty, wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych. W tym roku do grona uczestników dołączyli strażnicy Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Słupsku.

Spartakiada służb mundurowych rozgrywana jest przez cały rok. Początek i koniec edycji odbywa się w czerwcu, wtedy też następuje zakończenie kolejnej edycji i wręczenie nagród. Akcentem rozpoczynającym nową turę rozgrywek jest tak zwana „konkurencja komendancka”. Konkurencję tę przygotowuje gospodarz rozpoczynającej się edycji a uczestniczą w niej szefowie poszczególnych jednostek. W zakończonej, jubileuszowej XX edycji, której gospodarzem była Szkoła Policji w Słupsku zwyciężyła 7 Brygada Obrony Wybrzeża. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się marynarze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku. Dwie kolejne lokaty przypadły policjantom z Komendy Miejskiej i strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

image imageimageimageimage

Gospodarzem trwającej właśnie XXI. edycji Spartakiady Mundurowej jest Komenda Miejska Policji. Na początek, jako konkurencję komendancką, wybrano strzelanie z łuku do tarczy. Uczestnicy spartakiad podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb.

Pełna galeria ze zdjęciami, w wyższej rozdzielczości.(13.7.2011)

Powrót na górę strony