Opiekunowie nowych policjantów

image Doświadczeni funkcjonariusze, którzy będą pełnić rolę opiekunów dla policjantów po kursie podstawowym rozpoczęli dziś rano kształcenie na kursie specjalistycznym. To jeden z wielu kursów specjalistycznych, które równolegle ze szkolenie podstawowym prowadzi najstarsza w Polsce Szkoła Policji.

W kursie uczestniczy 16 policjantów z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Po powrocie do swoich jednostek terenowych będą oni opiekunami służbowymi młodych policjantów, którzy przez pierwsze trzy lata znajdować się będą w tak zwanej służbie przygotowawczej.
W tym czasie opiekun służbowy wdrażać będzie młodego policjanta do samodzielnego realizowania zadań a także udzielać mu będzie pomocy w przyswajaniu wiedzy i opanowywaniu umiejętności zawodowych. Rolą opiekuna jest także kształtowanie postawy swojego podopiecznego zgodnej z Zadami Etyki Policjanta. Do roli opiekunów służbowych wyznaczani są policjanci z odpowiednim doświadczeniem i stażem; są oni swojego rodzaju mistrzami dla młodych adeptów policyjnego rzemiosła.

(17.02.2011)