Mundurowa spartakiada

image Drużyna Szkoły Policji w Słupsku okazała się bezkonkurencyjna w meczach koszykówki rozgrywanych w ramach Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Mecze odbywały się przez dwa dni w hali sportowej przy ulicy Zamiejskiej.

O tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 20 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

W zakończanych zmaganiach koszykarskich drużyny miały do rozegrania mecze składające się z dwóch części po 10 minut każda. Emocji i zaciętości nie brakowało nikomu. Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb.

I dzień rozgrywek

KM PSP vs. CSMW 23:33
7 BOW vs. SP 13:21
PSP vs. KMP 44:48
SP vs. CSMW 28:17
KMP vs. 7 BOW 32:22

II dzień rozgrywek

SP vs. PSP 23:6
KMP vs. CSMW 28:20
PSP vs. 7 BOW 27:29
SP vs. KMP 34:23
7 BOW vs. CSMW 15:21

I. miejsce Szkoła Policji w Słupsku.
II. miejsce Komenda Miejska Policji w Słupsku
III. miejsce Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
IV. miejsce 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku
V. miejsce Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku

imageimage

Gospodarzem trwającej aktualnie XX. edycji rozgrywek jest słupska Szkoła Policji. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców Spartakiady zaplanowano na początek czerwca. W przyszłym miesiącu natomiast odbędą się kolejne konkurencje.
W klasyfikacji wszystkich rozegranych dotąd konkurencji I. miejsce zajmuje Szkoła Policji w Słupsku.

DRUŻYNY UCZESTNICZĄCE W SPARTAKIADZIE
imageimageimageimageimage

Pliki zdjęć drużyn w wyższej rozdzielczości można pobrać klikając na poniższe linki:
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.
7 Brygada Obrony Wybrzeża.
Komenda Miejska Policji.
Szkoła Policji.