Policyjni sędziowie

imageWykładowcy Szkoły Policji w Słupsku sędziowali w trakcie 5 edycji Spartakiady Służb Mundurowych, która odbywała się w Ustce. Udział w zmaganiach wzięło 13 zespołów reprezentujących różne formacje mundurowe.

W imprezie udział wzięli między innymi policjanci, wojskowi, strażnicy gminni i miejscy a także funkcjonariusze służby więziennej. Wszystkie ekipy rywalizowały ze sobą w 3 konkurencjach, które sędziowane były przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych słupskiej Szkoły Policji. Najwięcej śmiechu towarzyszyło jak zwykle kalamburom. Mundurowi mieli do odgadnięcia słowa, które na co dzień używane w fachowym słownictwie danej służby. Wśród zagadek były między innymi takie słowa jak: dowódca, radiowóz, kajdanki zespolone, więzień szczególnie niebezpieczny. W kolejnej konkurencji "patrol zespolony" należało poruszać się na drewnianych nartach a na mecie rozkuć, zakutego w kajdanki zespolone, jednego z członków zespołu. W ostatniej, sędziowanej przez naszych wykładowców konkurencji, należało wykazać się celnym okiem strzelając z pistoletu pneumatycznego. W trakcie spartakiady rozegrano także "Konkurencję komendancką". W tej edycji szefowie poszczególnych służb zmierzyli się ze sobą w strzelaniu.
Ostatecznie pierwsze miejsce wśród wszystkich reprezentacji wywalczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Wśród komendantów zwyciężył Janusz Kramek - komendant Straży Gminnej w Kobylnicy.

Spartakiada oprócz rywalizacji sportowej była także okazją do integracji całego środowiska. Już po zakończonych konkurencjach uczestnicy rozmawiali ze sobą na temat pełnionej służby i wymieniali wiele doświadczeń związanych z ich codzienną pracą.

(12.9.2011)