Seminarium Ju-Jitsu i Wado-Jutsu

image Seminarium praktyczne poświęcone wschodnim sztukom walki odbyło się w halach sportowych Szkoły Policji. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności pod okiem szwedzkich mistrzów, zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF.

Seminarium fighting ju-jitsu, wado-jutsu poprowadzili mistrzowie ze Szwecji Kyoshi Peter Rosendahl i Kyoshi Henrik Hansson. Pod ich kierunkiem kilkudziesięciu sportowców mogło zweryfikować swoje umiejętności a także uzyskać wiele cennych wskazówek związanych z dalszym treningiem. Udział w seminarium wzięli także wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku asp. Dominik Władysiak posiadający mistrzowski (2 DAN) stopień wtajemniczenia w karate oraz mł.asp. Andrzej Dziąbkowski - 3 KYU.

Seminarium w Szkole Policji było wstępem do odbywającej się następnego dnia Gali Sportów Walki, której współorganizatorem jest nasz emerytowany wykładowca podinsp. Michał Godnicz 9 DAN. Pomimo wieloletniej historii Gali Sportów Walki seminarium w naszej placówce zorganizowano po raz pierwszy. Czołowi przedstawiciele ju-jitsu z Polski i Szwecji po raz pierwszy gościli w najstarszej polskiej Szkole Policji.

(1.10.2011)