Policjanci w Marszu Słupszczan

Słuchacz...          Reprezentanci słuchaczy słupskiej Szkoły Policji wzięli udział w Marszu Słupszczan. Impreza była jednym z akcentów jubileuszu 700 / 745-lecia Słupska.

Z okazji urodzin miasta w Słupsku odbył się uroczysty Marsz Słupszczan. Był to pochód, w którym udział wzięli mieszkańcy a także przedstawiciele instytucji, firm, urzędów stowarzyszeń i klubów. Podczas przemarszu można było zobaczyć między innymi rycerzy krzyżackich na koniach, orkiestry w historycznych strojach, wojskowe pojazdy, samorządowców w specjalnych togach oraz wielu innych mieszkańców, skupionych w różnych organizacjach. Słupskich policjantów w tym barwnym korowodzie reprezentowała kompania słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku.

Podwójny jubileusz urodzin Słupska to efekt sporu historyków o graniczną datę, po której Słupsk nie był już osadą a miastem. Według pewnej grupy historyków Słupsk ma 745 gdyż w 1265 roku gród nad Słupią otrzymał prawa miejskie z rąk księcia gdańskiego Świętopełka. Inna grupa historyków opowiada się za rokiem 1310, kiedy to margrabiowie brandenburscy dokonali aktu relokacji miasta na prawie magdeburskim. Rozbieżne opinie wśród historyków dały w efekcie podwójny jubileusz Słupska.

imageimageimageimageimageimage

(13.9.2010)