Słuchacze na Woodstock

image Po raz pierwszy w historii Szkoły Policji słuchacze odbywali praktyki w Kostrzynie nad Odrą, gdzie odbywał się przystanek Woodstock. Było to nowe i ciekawe doświadczenie zarówno dla kadry, jak i młodych policjantów.

W ramach odbywającej się imprezy słuchacze szkoły policji czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i mieszkańców Kostrzyna. Służby odbywały się na terenie miasta gdyż na samym miejscu imprezy o bezpieczeństwo dbali członkowie Pokojowego Patrolu.
Słuchacze przez kilka dni pełnili służbę wspólnie z lubuskimi policjantami. Łącznie udział w praktykach wzięło 82 słuchaczy i policjantów z kadry. Praktyki zostały przygotowane przez Wydział Organizacji i Dowodzenia.

W uznaniu godnej postawy i zaangażowania policjantów w powierzone im zadania Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim przesłał na ręce Komendanta Szkoły specjalne podziękowania; z ich tekstem można zapoznać się klikając na ten link.

Doświadczenia zdobyte podczas praktyk w czasie Przystanku Woodstock, zostaną wykorzystane przez wykładowców Szkoły, którzy zapoznają młodych policjantów między innymi z aspektami zabezpieczania porządku podczas wielkich imprez masowych (w Przystanku uczestniczyło koło 700 tysięcy ludzi). Jest to także cenne doświadczenie w kontekście zbliżających się Mistrzostw EURO 2012.

(31.8.2011)