Aktualności

Amerykanie w Szkole Policji

image Studenci amerykańskiego Uniwersytetu w New Haeven goszczą z tygodniową wizytą w słupskiej Szkole Policji. Amerykańscy goście przyjechali do Polski na zaproszenie Komendanta Głównego Policji.

Pięcioosobowa grupa studentów w trakcie wizyty zapozna się z polskimi instytucjami zajmującymi się przestrzeganiem prawa: Policją, Prokuraturą i Sądami. Program pobytu przewiduje także spotkania z przedstawicielami palestry a także wizyty w zakładach penitencjarnych.
Główny cel tej wizyty to poznanie w praktyce działania instytucji związanych z przestrzeganiem prawa – mówią studenci. – Na uniwersytecie zdobywamy wiedzę teoretyczną, aby w pełni zrozumieć sens i istotę funkcjonowania systemu prawnego, trzeba zobaczyć, jak w praktyce wygląda funkcjonowanie instytucji, które są odpowiedzialne za przestrzeganie i egzekwowanie prawa – dodają studenci.

Współpraca i wymiana szkoleniowa między polską policją i amerykańskim uniwersytetem zaczęła się 3 lata temu od listu intencyjnego, który podpisał Rektor tej uczelni oraz Komendant Główny Policji. Zgodnie z porozumieniem reprezentanci polskiej policji raz w roku składają wizytę w Stanach Zjednoczonych, gdzie biorą udział w specjalistycznych policyjnych szkoleniach menedżerskich, organizowanych przez Wydział do Spraw Wymiaru Sprawiedliwości i Nauk Kryminalistycznych NHU. Władze amerykańskiej uczelni natomiast raz w roku wysyłają do Polski szefów jednostek policji lub pracowników naukowych.

(6.7.2011)

Powrót na górę strony