Wykłady we Frankfurcie

imagePolicjanci Szkoły Policji w Słupsku gościli z wykładami w Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą. Na zaproszenie strony niemieckiej, w organizowanym szkoleniu dla policjantów jednostek przygranicznych, uczestniczyło dwóch wykładowców Zakładu Ogólnozawodowego.

Wizyta we Frankfurcie to trzeci i jednocześnie ostatni etap projektu, który z funduszy Unii Europejskiej realizuje Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą. Partnerami projektu są: Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie, Wyższa Szkoła Zawodowa Policji w Oranienburgu i Szkoła Policji w Słupsku.
W tym roku odbyły się już dwa szkolenia. Pierwsze skierowane było do policjantów prewencji, drugie - do policjantów pionu kryminalnego. W trzecim spotkaniu, które trwa w tej chwili i zakończy się jutro po południu, uczestniczą policjanci z różnych pionów, zainteresowani doskonaleniem umiejętności językowych.
W ramach trwającego szkolenia wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Słupsku podinsp. Aneta Kamińska-Nawrot i podinsp. Arkadiusz Ścigała wygłosili wykłady dotyczące norm prawnych obowiązujących w części ogólnej polskiego Kodeksu karnego. W projekcie uczestniczą policjanci z regionów przygranicznych, którzy pełnią służbę w międzynarodowych patrolach po obu stronach granicy.

Prezydium Policji we Fraknfurcie wystąpiło o kolejne dofinansowanie takiego samego projektu na lata 2012-14. Jednym z partnerów, tak jak poprzednio, będzie Szkoła Policji w Słupsku. Nowy projekt zakłada dodatkowo szkolenie od podstaw dwóch grup językowych i jednej grupy policjantów, którzy już władają językiem państwa-sąsiada. Szkolenia odbywać się będą trzy razy w roku.

(22.9.2011)