Aktualności

Jubileuszowe seminarium

image          Od 15 lat trwa współpraca policyjnych szkół ze Słupska i Oranienburgu. 23 i 24 września, w ramach obchodów jubileuszowych, idbyło się międzynarodowe seminarium z udziałem policjantów obu państw.

Szkoła Policji w Słupsku i Wyższa Zawodowa Szkoła Policji landu Brandenburgia w Oranienburgu współpracują od 1995 roku. Wymierne efekty tej współpracy to wymiana kadry i słuchaczy Szkół oraz doskonalenie zawodowe policjantów z jednostek przygranicznych obu krajów; z zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz landu Brandenburgia. Mieszkańcy terenów przygranicznych mogą spotkać zarówno w Polsce jak i w Niemczech policyjne patrole, w których służbę pełnią wspólnie Niemiec i Polak.

Podsumowanie 15-letniej współpracy było międzynarodowe seminarium Udział w nim wzięli przedstawiciele Policji Polski i Niemiec a także oraz przedstawiciele polskich i niemieckich organizacji. W trakcie spotkania wykorzystywany jest nowoczesny system do tłumaczeń symultanicznych, w który wyposażona jest aula Słupskiej Szkoły Policji.

Organizacja całego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie (nr wniosku 12662/10/IF), która przekazała pieniądze na realizację projektu "Polsko-Niemiecka współpraca szkoleniowa szkół policyjnych".

Program Seminarium

program
(pobierz plik PDF)

imageimageimage
(28.9.2010)

Powrót na górę strony