Aktualności

Wicemistrz wśród policjantów

image Tytuł wicemistrza w kategorii policjantów wywalczył reprezentant Szkoły Policji w Słupsku podczas półmaratonu rozgrywanego na ulicach Piły. To kolejny sukces policjantów naszej Szkoły na imprezach biegowych.

W trakcie rozgywanego w Pile Półmaratonu asp. Tomasz Matusiak z Zakłądu Wyszkolenia Strzeleckiego wywalczył tytuł wicemistrza Polski wśród policjnatów na dystansie półmaratonu. W tegorocznej, 21. edycji biegu wzięła udział rekorodwa liczba uczestników - ponad 2000. Tym bardziej cieszy więc forma naszego zawodnika, który wśród policjantów był 2. a w klasyfikacji ogólnej przebiegł linie męty na 21. miejscu, co na ponad 2000 uczestników jest dobrą pozycją.
Start w pilskim półmaratonie jest dla naszego zawodnika pzygotowaniem do występi podczas Maratonu Warszawskiego oraz Supermaratonu (1oo km.) w Kaliszu. Tomasz Matusiak pokonał trasę półmaratonu w czasie 1 godz. 22 min. 10 sek. Średnia prędkość na trasie wynosiła 15, 4 km/godz. oznacza to że na pokonanie 1 kilometra trasy Tomek potrzebował średnio 3 minuty i 51 sekund.

Lekkoatleci Szkoły Policji w Słupsku uczestniczą w wielu imprezach lekkoatletycznych nie tylko w Polsce ale i w Europie. Policyjni biegacze mają na swoim koncie także kolka powołań do kadry narodowej na mistrzostwa Europy i świata.