Aktualności

Pamiętamy o Was zawsze

image Mówią o sobie, że ich obecność łagodzi obyczaje, na męską część słuchaczy wpływają motywująco - kobiety w Policji. W słupskiej Szkole Policji wśród 600 słuchaczy znajdują się 83 panie.

Regulamin służby w Policji nie rozgranicza osób pod względem płci. Zarówno kobiety jak mężczyźni, już na etapie postępowania kwalifikacyjnego muszą spełnić te same wymagania. Takie same są testy psychologiczne, testy sprawnościowe czy testy wiedzy. Również w samej służbie nie ma rozgraniczenia na kobiety i mężczyzn. Męska część słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku zgodnie twierdzi, że obecność w ich plutonach pań wpływa na nich motywująco. Młode policjantki przyznają natomiast, że wspólna nauka z kolegami daje im szanse pokazania, że w policyjnym rzemiośle kobiety sprawdzają się tak samo dobrze a w niektórych wypadkach nawet lepiej.

Płeć piękną można także spotkać wśród pracowników i wykładowców słupskiej Szkoły Policji, to 28 policjantek i 98 pań na etatach cywilnych. Dziś nie zapomnieliśmy o żadnej z nich. Panowie stanęli na wysokości zadania, panie otrzymały piękne życzenia wraz z kwiatami, i co najważniejsze, "brzydsza" płeć naszej szkoły jest szarmancka wobec pań nie tylko dziś, lecz przez cały rok.

W szeregach polskiej Policji odsetek kobiet waha się w granicach kilkunastu procent. Dla porównania: w Niemczech kobiety stanowią około 30 procent całego składu osobowego a na Litwie - 25. Poniżej wybraliśmy z naszego archiwum dwa materiały dziennikarskie, w których reporterzy zajęli się obecnością "płci pięknej" w Policji.

Radio Gdańsk
Fragment archiwalnej audycji "To przyniósł dzień"
(Październik 2009 roku)
  (pobierz)


Panorama TVP3 Gdańsk
(Październik 2009 roku)

(8.3.2011)

Powrót na górę strony