Policjanci z Palestyny

image Policjanci Palestyny gościli z roboczą wizytą w słupskiej Szkole Policji. Po raz pierwszy w historii naszej Szkoły gościliśmy stróżów prawa z Bliskiego Wschodu.

Funkcjonariusze z Bliskiego Wschodu przebywają na rocznym szkoleniu w Wyższej Zawodowej Szkole Policji w Oranienburgu – to część współpracy Policji Niemiec i Palestyny. Wizyta w Słupsku miała miejsce przy okazji przyjazdu policjantów z Oranienburga, w składzie tej delegacji znaleźli się także policjanci palestyńscy. Dla Abdelrahmana Awada i Motaza Nada była to okazja do poznania pracy policjantów w kraju o odmiennej mentalności, kulturze i religii.

W trakcie pobytu w Słupsku palestyńscy policjanci zapoznali się między innymi z funkcjonowaniem polskiej Policji. Odwiedzili komisariat Policji w Ustce i Komendę Miejską Policji w Sopocie. Poniżej prezentujemy krótkie wypowiedzi policjantów nagrane pod koniec wizyty w słupskiej Szkole Policji.

Abdelrahman Awad i Motaz Nada
policjanci palestyńscy