IPA w Berlinie

image W wyjeździe szkoleniowym do Berlina uczestniczyli członkowie IPA między innymi ze Szkoły Policji w Słupsku. Wizyta w stolicy Niemiec obejmowała między innymi spotkania robocze poświęcone problematyce zabezpieczania imprez masowych.

Szkolenie w ramach projektu „Polsko-Niemiecka wymiana doświadczeń 20 lat po zjednoczeniu - transfer dobrych praktyk" zostało zorganizowane przez, działający przy Szkole Policji, Region IPA Słupsk.
W ramach przeprowadzonego przez stronę niemiecką szkolenia policjanci poznawali między innymi zagadnienia dotyczące zabezpieczania imprez masowych oraz strukturą funkcjonowania berlińskiej Policji. Podczas szkolenia, wymieniono się doświadczeniami wypracowując wspólne stanowisko między innymi w aspekcie zbliżających się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej „Euro 2012".
W wyjeździe udział wzięło 26 osób reprezentujących Szkołę Policji w Słupsku, Komendę Miejską Policji w Słupsku oraz Komendę Wojewódzką i Oddział Prewencji Policji w Gdańsku.

IPA czyli International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) to największe na świecie stowarzyszenie skupiające policjantów z różnych państw. Celem, jaki przyświeca tej organizacji jest tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy osobami zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. O celu tym mówi także hasło w języku esperanto „Servo per amikeco” czyli „Służyć przez przyjaźń”, które jest umieszczone na oficjalnym logo IPA.

Przy słupskiej Szkole Policji działa Region IPA Słupsk, który utworzono w styczniu 2009 roku.

Realizacja wyjazdu szkoleniowego do Berlina nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, którego udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Fundacja od kilku lat wspomaga wymiany szkoleniowe polskich i niemieckich policjantów.

(11.10.2011)