Nie odpuścił włamywaczowi

image Patrol policji, w którym służbę pełnił słuchacz naszej Szkoły zatrzymał dziś nad ranem (8.06) jednego z włamywaczy, który kilka chwil wcześniej włamywał się do kiosku handlowego w centrum Słupska.

Młodzi policjanci - słuchacze Szkoły Policji w Słupsku - przed ukończeniem kursu podstawowego odbywają praktyki w jednostkach terenowych. Pod okiem starszych kolegów pełnią służbę patrolową na ulicach miast. Praktyki te mają zweryfikować ich wiedzę teoretyczną, którą zdobyli podczas prawie półrocznej nauki. W czasie praktyk słuchacze ujawniają sprawców różnych zdarzeń a także asystują przy nakładaniu mandatów karnych. Wkrótce będą samodzielnie podejmować między innymi takie właśnie działania.

Dzisiejszej nocy, po godzinie 3. oficer dyżurny policji w Słupsku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do jednego z kiosków prasą w centrum miasta. W tym samym czasie dyspozytor monitoringu miejskiego już rejestrował kamerą dwóch mężczyzn wynoszących z kiosku skradzione przedmioty. Natychmiast skierowano tam znajdujący się najbliżej patrol policji.
Na widok policjantów włamywacze zaczęli uciekać w przeciwnych kierunkach odrzucając od siebie skradzione przedmioty. Jednego z włamywaczy po krótkim pościgu ulicami miasta zatrzymał patrol, w którym służbę pełnił słuchacz Szkoły Policji post. Krzysztof Gospodarek. Drugiego włamywacza zatrzymał będący po służbie policjant, który przekazał informację o włamaniu.

Słuchaczy Szkoły Policji można spotkać w tej chwili na ulicach pomorskich miast. Miast. Młodzi policjanci zdobywają doświadczenie między innymi w Świnoujściu, Koszalinie, Białogardzie i Słupsku. W przyszłym tygodniu pojawią się także na ulicach Lęborka i Sławna.
Z informacji przekazywanych przez poszczególne jednostki wynika, że widok większej liczby policyjnych patroli zniechęca potencjalnych sprawców drobnych, ale uciążliwych dla mieszkańców zdarzeń.

(8.6.2011)