Nowy wyróżnik Szkoły Policji w Słupsku

image Znany jest już ostateczny wzór naszywki, który będą mogli nosić na mundurze funkcjonariusze słupskiej Szkoły Policji. Nowy wzór mundurów, który wprowadzany jest teraz w całej polskiej Policji przewiduje noszenie wyróżnika jednostki na lewym ramieniu.

Naszywka „Szkoła Policji Słupsk” została zaprojektowana na podstawie Honorowej Odznaki Szkoły. Jej wzór określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z 2000 roku (zobacz załącznik).
Głównym elementem na naszywce jest ośmioramienna gwiazda koloru srebrnego z granatową literą „P” w środku. Powyżej znajduje się napis „Szkoła Policji” a poniżej - „Słupsk”.
Na nowych policyjnych mundurach miejsce na tego rodzaju naszywkę znajduje się na kieszeni lewego rękawa. Naszywka mocowana jest na tak zwany „rzep”.

(30.1.2012)